Fotografie ze 7. ročníku soutěže TURISTPROPAG 2022

Prezentace oceněných materiálů 2022

Kompletní přehled oceněných materiálů v jednotlivých kategoriích 7. ročníku soutěže TURISTPROPAG 2022 naleznete ZDE

Tisková zpráva 7. ročníku soutěže TURISTPROPAG

Porota TURISTPROPAGu zasedla a vybrala vítěze Lysá nad Labem, 31.3.2022   Porota prestižní soutěže a přehlídky turisticko propagačních materiálů ve čtvrtek 31. března 2022 vybrala na Výstavišti v Lysé nad Labem ty nejlepší v 20 kategoriích.   Již sedmý ročník této soutěže byl vyhlášen na sklonku roku 2021 PRUHEM POLABÍ, s.r.o., Asociací turistických informačních center …

Zobrazit více

Porota VII. ročníku soutěže „O turistickou informaci roku 2022“, „Zpravodaj roku 2022“ a „Propagační předměty 2022″

 

Bc. Michaela Bělinová – Destinační management Hradecko – člen poroty číslo 1

  • Jsem „srdcař“. Miluji dobré jídlo, víno, partu skvělých přátel, cestování, ale také svoji práci a rodinu – manžela Jiřího, děti Jirku (16 let) a Mišku (15 let). Narodila jsem se v Hořicích, tam také celý život žiji a jak jsem občas říkala zákazníkům v turistickém informačním centru v Hořicích, chci tam i zemřít. Po maturitě na gymnáziu v Hořicích (1997) jsem rok studovala na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (matematika a občanská nauka pro 2. stupeň základních škol), ale brzy jsem zjistila, že mě to mnohem víc táhne k cestovnímu ruchu. Vysokou školu – Slezskou univerzitu v Opavě, jsem dostudovala až jako mamka dvou dětí.
  • Od 16 let jsem letní prázdniny trávila jako brigádník v autokempu Milovice. Nejdříve jako pokladní na minigolfu a když jsem dozrála do plnoletosti, tak jako recepční. To byly krásné časy plné slunce a lidí, od kterých jsem se mnohému naučila. Zejména na pana Vlastimila Hrušku, tehdejšího starostu obce, vzpomínám často. „Vládnul“ přísně, ale spravedlivě a dobrou práci dovedl ocenit. I na jeho popud jsem opustila vidinu kantořiny a začala studovat Vyšší odbornou školu rozvoje venkova – obor cestovní ruch, kterou jsem úspěšně zakončila v roce 2001. V témže roce se zřizovalo turistické informační centrum v Hořích. Dodala jsem si odvahy a přihlásila se do výběrového řízení, kde jsem uspěla a ještě před dokončením školy jsem měla svoji první opravdovou práci. Teprve časem jsem si uvědomila, že mě ta práce opravdu baví a naplňuje svojí barevností i nenadálými změnami, které jsou tím správným kořením. Po 20 letech jsem se rozhodla pro změnu a v polovině roku 2021 jsem nastoupila do DMO Hradecko. 10 let jsem byla členkou rady Asociace turistických informačních center České republiky za Královehradecký kraj a stále aktivně hájím zájmy „íček“ a „destinaček“ na krajské i celorepublikové úrovni.

Ing. Anna Fajtová –  zástupce za Odbor cestovního ruchu na Ministerstvu pro místní rozvoj – člen poroty číslo 2

  • Jsem rodačka z Prahy, absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde jsem se věnovala své vášni, italskému jazyku a literatuře. V rámci tohoto studia jsem měla možnost vyjet za hranice na jeden semestr na univerzitu v Miláně, jež se stalo mou srdcovou záležitostí.
  • Ve své další specializaci jsem se rozhodla vydat se úplně jiným směrem, ke kterému jsem i v rámci cest tíhla, a to bylo odvětví turismu. Absolvovala jsem magisterské studium na Vysoké škole obchodní v Praze v oboru Management cestovního ruchu. Nabyté znalosti jsem měla možnost aplikovat již po dobu studia v cestovní kanceláři specializující se především na příjezdový turismus, kde jsem získala další zkušenosti a nezbytný praktický vhled do odvětví mezinárodního i tuzemského turismu.
  • Přestože byly poslední roky zatěžkávací zkouškou nejen pro odvětví turismu, pevně věřím, že si z nich odneseme i to dobré, například vědomí toho, jak krásnou zemi Češi mají, kolik krásných míst zde můžeme navštívit a jaké úžasné projekty můžeme podporovat k dalšímu rozvoji.

Ing. Eva Frindtová, C.O.T. media s.r.o. – člen poroty číslo 3

  • Zakladatelka a spolumajitelka společnosti C.O.T. media – lídra na trhu médií v oblasti cestovního ruchu.
    V oblasti reklamy a médií pracuji celý život. Od roku 1997 spoluvlastním a rozvíjím vydavatelství, které se primárně věnovalo cestovnímu ruchu v oblasti B2B i B2C. Dle výzkumu agentury STEM/MARK je měsíčník COT – Celý o turismu nejlepším odborným časopisem cestovního ruchu.
  • Dnes má C.O.T. media v portfoliu 15 odborných, palubních, klientských a lifestylových časopisů a portálů. Pořádáme pravidelné diskusní snídaně a konference, udílíme ocenění dobrým nápadům, věnujeme se společensky odpovědným projektům, připravujeme eventy, které vytváří prostor pro komunikaci…
  • A co hlavně – máme skvělý tým a práce je pro nás zábavou. Zkrátka víme CO a víme JAK se v médiích a marketingu dělá!

Mgr. Martina Košlíková – Česká unie cestovního ruchu  – člen poroty číslo 4

  • Zkušenosti s organizací prezentačních akcí, veletrhů a odborných akcí, přípravou a realizací marketingových kampaní, příprava tiskových zpráv, PR článků, odborných textů (spolupráce s médii, např. TTG, COT, Novinky.cz)
  • Management kvality (ISO 9001, ISO 14001, Service Qualität Deutchland, Český systém kvality služeb), principů auditovaní, nástrojů kvality a metod zlepšování (PDCA, Gap analýza – Servqual, Kano model, měření spokojenosti zákazníků)
  • Komunikace se členy České unie cestovního ruchu a České asociace cestovních kanceláří, s poskytovateli služeb napříč obory.
  • Zkušenosti se zaváděním nového produktu pro poskytovatele služeb v cestovním ruchu

Pavel Pichler – hlavní pekař v Travelbakers – člen poroty číslo 5

  • Už při studiu geografie propadl plně cestovnímu ruchu a založil spolek Naboso, který realizoval cestovatelské akce pro studenty vysokých škol. To ho přivedlo až k portálu Hedvábná stezka, kde se stal předsedou klubu, který začal vzdělávat v cestovním ruchu a organizovat celorepublikově známé cestovatelské festivaly Expediční kamera a Snow film fest.
  • V současné době se věnuje zejména platformě Travelbakers, která pomáhá městům a destinacím s rozvojem cestovního ruchu a projektu Podniknito z kterého přebírá nové podnikatelské metody a myšlení a implementuje je do cestovního ruchu v ČR.
  • Mimo to s kolegy organizuje eventy a gastro akce jako jsou Slavnosti moravského uzeného, Slavnosti mandloní nebo Extrem food festival.
  • Ve volném čase miluje dálkové turistické trasy, zimní sporty a posedávání v kavárnách.

PaedDr. Věra Bodnárová –  vedoucí odboru školství, soc. věcí, zdravotnictví a kultury  – člen poroty číslo 6

  • Narodila jsem se v Rokycanech, ale od svých dvou let žiji v Lysé nad Labem, a tak se považuji za téměř rodáka tohoto města.
  • V profesním životě jsem byla učitelkou na základní škole a od roku 1994 pracuji na Městském úřadě v Lysé nad Labem ve funkci vedoucí odboru školství, sociálních věcí, zdravotnictví a kultury. Do roku 2019 součástí odboru byla také památková péče a pečovat o kulturní památky v Lysé a okolí se stalo mojí vášní. Zamilovala jsem se do zámeckého parku v našem městě a jsem moc ráda, že jsem mohla přispět svojí aktivitou k jeho postupné revitalizaci, především v souvislosti s restaurováním ojedinělé sochařské výzdoby. Byla to pro mě úžasná zkušenost a já jsem za ni vděčná.

Josef Podolák – ředitel rádia Patriot – člen poroty číslo 7

  • Jsem novinář, moderátor, muzikant, herec a blázen, který vidí mnoho věcí jinak a často předbíhá dobu. Přes 20 let jsem aktivní v médiích, a to jak v tištěných, tak různých rozhlasových stanicích. Profesně pro mě byla také důležitá zkušenost v přední PR agentuře. Nyní působím opět v radiu Patriot jako ředitel. Zásadní část života jsem prožil v Poděbradech, kde o turisty, z podstaty malebného lázeňského města, nikdy nebyla nouze. Nyní je můj život spojen se sousedním Nymburkem, který se teprve před dvaceti lety začal probouzet z komunistické šedi a nyní už začíná být také turisticky lákavým místem.

Jan Řehounek – nakladatel – člen poroty číslo 8

  • (* 18. května 1950) se narodil v České Lípě. Od svých šesti let žije v Nymburce, který adoptoval za svůj rodný.
  • V profesním životě byl dělníkem, technikem, kulturním pracovníkem, novinářem, manažerem výstav, fotografem, šéfredaktorem, nakladatelem. Nyní je spokojeným důchodcem, předsedou
  • Spisovatel a dramatik, organizátor kulturních pořadů.
  • Je autorem několika desítek regionálních publikací, turistických průvodců a prospektů.

Mgr. Jakub Turek – Zakladatel a spolumajitel společnosti UpDown Media – člen poroty číslo 9

  • Media – vydavatele největšího outdoorového portálu Horydoly.cz a dalších webů, dodavatele obsahu pro mainstreamová média a provozovatele internetové inzertní sítě Outdoornet.
  • Člen výboru Czech Travel Press – asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu. Též je členem Českého horolezeckého svazu a Rakouského alpského spolku.
  • Od roku 1993 novinář na plný úvazek se zaměřením na cestovní ruch a spotřebitelská témata. Editorské a vedoucí funkce zastával v tištěném deníku MF Dnes, časopisech Profit, Bike a Outdoor, ekonomickém teletextu na České televizi a internetovém portálu Horydoly.cz. Dlouhodobě spolupracuje s rozhlasovými stanicemi Radio Beat a Country Radio. Příležitostně píše, fotografuje a mluví např. pro Českou televizi, Český rozhlas, iDnes.cz, Lidové noviny, Marianne a další média.
  • Jako porotce působil v několika ročnících fotografické soutěže Štíty Viléma Heckela a v Novinářské soutěži Czech Travel Press.

Petr Manuel Ulrych – člen poroty číslo 10

  • Svoji kariéru spojil s turismem již coby student Vysoké školy ekonomické v Praze, kde absolvoval studia mezinárodních vztahů a cestovního ruchu. Tři roky působil jako manažer pro komunikaci a tiskový mluvčí cestovní kanceláře Čedok a od roku 2002 pracuje ve vydavatelství C.O.T. media, které je lídrem na trhu médií v oblasti cestovního ruchu. Od roku 2004 je šéfredaktorem odborného měsíčníku COT – Celý o turismu (dříve COT business). Dle výzkumu agentury STEM/MARK je tento titul nejlepším odborným časopisem v oblasti cestovního ruchu. COT – Celý o turismu se tradičně věnuje všem segmentům cestovního ruchu, tedy i regionálnímu turismu.
  • Dnes má C.O.T. media v portfoliu více jak 15 odborných, palubních, klientských a lifestylových časopisů a portálů. Pořádá pravidelné diskusní snídaně, udílí ocenění dobrým nápadům, věnuje se společensky odpovědným projektům, připravuje eventy, které vytváří prostor pro komunikaci… „Médiím, komunikaci a marketingu se věnujeme už víc jak dvacet let, takže víme, co, jak a proč se v těchto oborech dělá,“ konstatuje s úsměvem Ulrych.

 

Jiří Blecha – tiskárna BOFTISK – člen poroty číslo 11

  • Jsem rozený Nymburák, tiskař a majitel tiskárny Boftisk v Nymburce. Mezi mé záliby patří fotografování krajiny a přírody, pěší turistika a to zejména obdivování krásy Krkonoš a Jizerských hor. Jsem také již 27 let šťastně ženatý a s manželkou jsme vychovali dnes již dospělé 2 krásné děti. Mezi mé další koníčky patří obdivování parních lokomotiv a vznik lokomotiv vůbec.

Ing. Bc. Andrea Holešinská, Ph.D. – člen poroty číslo 12

  • Ing. Bc. Andrea Holešinská, Ph.D. (1977) působí na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity, kde vyučuje předměty Cestovní ruch, Management destinace cestovního ruchu, Politiku cestovního ruchu a další. Tématu destinační management se ve svých výzkumech věnuje od roku 2004. Ke stěžejním publikacím patří učebnice Destinační management, aneb Jak řídit turistickou destinaci (2007), odborná kniha Destinační management jako nástroj regionální politiky cestovního ruchu (2012) a odborná učebnice Destinační management – Umění rozvíjet destinaci (2022). Je spoluautorkou Atlasu cestovního ruchu České republiky (2006) a Návrhu nové rajonizace cestovního ruchu ČR (2007). Členka SVECR – Sdružení vědeckých expertu cestovního ruchu. Členka redakční rady odborného časopisu Czech Journal of Tourism.

Miroslav Foltýn – Vydavatelství KAM po Česku s. r. o. – člen poroty číslo 13

  • Zástupce šéfredaktora vydavatelství a vedoucí jeho obchodního týmu od roku 2016. Před tím pracoval na pozici vedoucího odboru MěÚ v Klášterci nad Ohří pro oblast místního hospodářství, cestovního ruchu, marketingu a kultury. V letech 1997 až 2013 byl také prezidentem A.T.I.C. ČR a podílel se na posunutí této organizace mezi respektované subjekty cestovního ruchu v ČR.
  • Zkušenosti má v oblasti marketingových projektů realizovaných na regionální i národní úrovni. Byl spolutvůrcem standardů Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR (JKTIC) a účastnil se realizace zavádění standardů ČSKS. V letech 1995 až 2018 byl autorem či spolurealizátorem významných a oceňovaných projektů cestovního ruchu na území Ústeckého kraje a Euroregionu Krušnohoří, např. Vybavení IC a školení jejich pracovník (CBC Phare – 1997), Vybavení a značení cyklotras (1997-2000), 3K karta (2007 – 2008) a další.
  • Je vášnivý lyžař, cyklista a moderátor country festivalu.